Latviski | English
  Ziņas un aktualitātes
Braukšanas apstākļi
Satiksmes ierobežojumi būvniecības darbu laikā
Transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumi
Kā transportlīdzekļu vadītāji Latvijā ievēro braukšanai pieļaujamo transportlīdzekļa pilno masu?
Autovadītāja izvēlētais braukšanas ātrums
Ziemas dienests
Darba piedāvājumi
  Autoceļu nozares padome
  XXVII Baltijas ceļinieku konference
  Par Latvijas Valsts ceļiem
  Latvijas autoceļi
  Iepirkumi
  Projekti
  Ceļu satiksmes organizācija
  Finansiālā darbība
  Publikācijas
  Autoceļu Avīze
  Noderīgi - pa ceļam
  Jautājumi un atbildes
  Lapas karte
  Meklēt lapā:
 
 Maršrutu kalkulators:
no:
līdz:
 Aptauja:
 Kas, pēc Jūsu domām, vairumā gadījumu ir vainojams pie lielā cietušo skaita uz gājēju pārejām?
Bezatbildīgie gājēji
Pārgalvīgie autovadītāji
Neatbilstošas gājēju pārejas
 






Satiksmes ierobežojumi būvniecības darbu laikā
Braukšanas apstākļi
Autoceļu Avīze 2007 Nr. 1
2007. - 2009. gada būvdarbu iepirkumu plāns

 Ziemas dienests
Ieteikumi braukšanai ziemā


1. Pārliecinieties, ka automobilis ir labā tehniskajā kārtībā. Pārbaudiet riepas, motora eļļu, bremžu šķidrumu, logu mazgāšanas šķidruma līmeni un logu tīrītāja darbību.

2. Rūpīgi izplānojiet maršrutu. Noklausieties jaunākās laika ziņas un apskatieties braukšanas apstākļus mājaslapas sadaļā "Braukšanas apstākļi".

3. Notīriet sniegu no automobiļa jumta, motora pārsega, bagāžnieka un lukturiem. Mašīnas atbrīvošanai no sniega jākļūst par paradumu pat tad, ja dodaties tikai līdz tuvākajam veikalam.

4. Iztīriet sasalušo sniegu un ledu no riteņu arkām, jo braukšanas laikā tam krītot, automobili var izsist no trajektorijas.

5. Uzturiet tīru vējstiklu un pārējos logus. Apledojušu vējstiklu netīriet ar slotiņām, jo tad tās bojājas. Vispirms notīriet ledu ar skrāpi.


6. Ievērojiet lielāku distanci. Jo tālāk būsit no priekšā braucošās mašīnas, jo drošāk jutīsities.

7. Nepārspīlējiet ar jaudas palielināšanu gāzējot. Gāzes pedāli spiediet maigi. Ja automobilis saslīd, nespiediet bremžu pedāli, bet lēnām atlaidiet gāzes pedāli un viegli pagrieziet stūri slīdēšanas virzienā, līdz atkal atgūstat kontroli pār auto.


8. Nepārvērtējiet ABS sistēmas iespējas un atcerieties, ka bremžu sistēmas efektivitāte ir atkarīga no riepu stāvokļa, bet bremzēšanas ceļš būs garāks nekā vasarā.

9. Pagriezienus veiciet stabilām, nesaraustītām kustībām. Pirms iebraucat līkumā, krietni samaziniet ātrumu.


10. Ja gadījies iestigt sniegā, neturpiniet spolēt riteņus, tādā veidā var tikai padziļināt rises. Atbrīvojiet riteņus no sniega un, ja ir iespējams, paberiet smiltis, lai uzlabotos riepu saķere ar ceļu. Pirms kustaties no vietas, ar stūri pagrieziet priekšējos riteņus pa labi un pa kreisi, lai izstumtu sniegu pa malām. Pēc tam iztaisnojiet riteņus braukšanai taisnā virzienā un lēni uzsāciet braukšanu.



11. Avārijas gadījumā izsauciet medicīnisko palīdzību un policiju, ja kāds ir guvis ievainojumus. Ja negadījuma rezultātā ir radušies materiāli zaudējumi, bet nav cietušo, atbrīvojiet braucamo daļu no transportlīdzekļiem un kopīgi ar otru autovadītāju aizpildiet saskaņoto paziņojumu apdrošinātājiem (derīgas aizpildīšanai ir tikai pie apdrošinātājiem pieejamās veidlapas).
Ieteikums: Ja neesat 100% pārliecināts, ka varēsiet aizpildīt „Saskaņoto paziņojumu par ceļu satiksmes negadījumu” tā, lai nebūtu ne mazāko šaubu un nepilnību tajā, kas vēlāk var Jums liegt iespēju saņemt apdrošināšanas kompensāciju, izsauciet ceļu policiju.
Saskaņotā paziņojuma par ceļu satiksmes negadījumu paraugs.




Atpakaļ pie: Ziemas dienests

Latvijas Valsts ceļi © 2004