Latviski | English
  Ziņas un aktualitātes
Braukšanas apstākļi
Satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā
Transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumi
Avārijas stāvoklī esošie valsts autoceļu posmi
Kā transportlīdzekļu vadītāji Latvijā ievēro braukšanai pieļaujamo transportlīdzekļa pilno masu?
Autovadītāja izvēlētais braukšanas ātrums
Ziemas dienests
  Autoceļu nozares padome
  XXVII Baltijas ceļinieku konference
  Latvijas autoceļu tīkls
  Par Latvijas Valsts ceļiem
  Projekti
  Iepirkumi
  Veidlapas būvdarbu izpildītājiem
  Ceļu satiksmes organizācija
  Finansiālā darbība
  Publikācijas
  Autoceļu Avīze
  Nemēslo ceļmalā!
  Lapas karte
  Meklēt lapā:
 
 Maršrutu kalkulators:
no:
līdz:
 Aptauja:
 Kas, pēc Jūsu domām, vairumā gadījumu ir vainojams pie lielā cietušo skaita uz gājēju pārejām?
Bezatbildīgie gājēji
Pārgalvīgie autovadītāji
Neatbilstošas gājēju pārejas
 
Satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā
Braukšanas apstākļi
Autoceļu Avīze 2008 Nr. 2
2008. - 2010. gada būvdarbu iepirkumu plāns

 Ziņas un aktualitātes
Jauna mājaslapa autovadītājiem „Ceļu gids”


2008. gada 16. janvāris
No 16. janvāra ir pieejama jauna mājaslapa „Ceļu gids” , kas izveidota, lai atvieglotu autovadītājiem atrast vienkopus sev noderīgu informāciju par laika un ceļa apstākļiem, par satiksmes ierobežojumiem ceļu remontdarbu laikā, par situāciju uz ceļiem (par autotransporta plūsmu, sastrēgumiem, satiksmes negadījumiem, ja to dēļ uz ceļiem būs izveidojusies ārkārtēja situācija), par “melnajiem punktiem” uz ceļiem, par transportlīdzekļu maksimālās masas ierobežojumiem ne tikai Rīgā, Latvijā un visā Baltijā, bet arī pārējās Eiropas valstīs. Autovadītāji tiks informēti arī par situāciju robežkontroles punktos uz Krievijas un Baltkrievijas robežas.

Autovadītāji mājaslapā varēs uzzināt, kādi ceļu satiksmes noteikumi ir spēkā Latvijā un citās Eiropas valstīs, kādi ierobežojumi noteikti katrā no valstīm (maksimālā braukšanas ātruma, pilnās transportlīdzekļu masas, maksimālā transportlīdzekļu garuma, platuma, augstuma, pieļaujamās alkohola koncentrācijas autovadītāja asinīs, bērnu pārvadāšanas automašīnās), kādās valstīs ir maksas ceļi un kāds ir nodevas apmērs braukšanai pa maksas ceļiem, kur un kā maksāt par braukšanu pa maksas ceļiem, kādi noteikumi ir braukšanai ziemā, kādas prasības ir automašīnu riepām katrā no valstīm, kādi ierobežojumi noteikti transportlīdzekļu iebraukšanai atsevišķu valstu pilsētu centros un kādas nodevas jāmaksā par iebraukšanas atļaujām (piem., Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā), kā arī, kādi ir sodu apmēri par izdarītajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un citiem ar atbildību saistītiem jautājumiem.

Ceļu gidā autovadītāji varēs uzzināt, kādi noteikumi jāievēro, šķērsojot Latvijas robežu, kā arī varēs uzzināt, ko jāzina, ceļojot uz ārzemēm (kādi dokumenti nepieciešami, ceļojot uz ārvalstīm, uz kādām valstīm var doties bez vīzām, cik ilgi var uzturēties kādā no valstīm, par personas veselības un dzīvības apdrošināšanu, par rekomendācijām, apmeklējot infekciju skartos reģionus, par brīdinājumiem ceļotājiem), ko jāzina atrodoties ārvalstīs (kādu palīdzību un kur saņemt, nokļūstot ārzemēs ārkārtas situācijās, kādos gadījumos Latvijas pārstāvniecības var un nevar palīdzēt ārzemēs), par transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu, par “Zaļās kartes” sistēmas dalībvalstīm, kuras nav Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstis, kā arī par to, kas un kā jādara, ja esat ārpus Latvijas iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā.

Atsevišķa sadaļa mājaslapā ir paredzēta kravas un pasažieru autopārvadātājiem, kur varēs uzzināt, kādi ir autobusu un kravas transportlīdzekļu izmēru un svaru ierobežojumi Eiropas valstīs, par bīstamo kravu pārvadāšanas noteikumiem, par komercpārvadājumu licencēšanu, par prasībām, kādas jāievēro, veicot starptautiskos pasažieru vai kravas autopārvadājumus, par autopārvadājumu kontroles kārtību, par transportlīdzekļu apkalpes locekļu darba laika organizēšanas, ievērošanas un uzskaites noteikumiem, par transportlīdzekļu vadīšanas un autovadītāja atpūtas laika uzskaiti).

Ceļu gidā autovadītāji varēs iepazīties arī ar dažādiem ieteikumiem, piemēram, kā pareizi braukt pa platajiem ceļiem, kā braukt ziemā, kā braukt droši dažādos apstākļos, kur apgūt drošu braukšanu, kā pārliecināties par savu autovadīšanas prasmi, veicot zināšanu pārbaudes testus.

Mājaslapā varēs uzzināt informāciju par autovadītāju izvēlēto braukšanas ātrumu pa valsts autoceļiem.

Ceļu gidā būs arī dažāda noderīga informācija autovadītājiem, kur nopirkt degvielu, kādas ir degvielas cenas ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs, kur pa ceļam Latvijā iegriezties, lai paēstu un atpūstos, ieteikumi, kādas esošās un dokumentālās ceļu vēstures liecības (arhitektoniski interesantus tiltus, ceļus, caurtekas) apskatīt tūristiem, ceļojot pa Latviju.

Mājaslapā būs interaktīvās autoceļu tīkla kartes, gan Latvijas, gan arī citu valstu, kurās būs iespējams atrast gan konkrētu apdzīvotu vietu, gan arī pirms došanās ceļā, apskatīties cik tālu ir līdz konkrētai vietai, kur jānokļūst, pa kādu maršrutu labāk braukt, cik ilgi nāksies pavadīt ceļā.

Lai noskaidrotu autovadītāju viedokli par aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar autoceļiem un to lietošanu, braukšanas drošību u. tml. jautājumiem, mājaslapā izveidota sadaļa “Diskusijas”.

Ņemot vērā, ka mājaslapa ir tikko kā izveidota, tā pakāpeniski tiks papildināta ar autovadītājiem noderīgu informāciju.Atpakaļ pie: Ziņas un aktualitātes

  Jūsu komentārs par šo rakstu:
  Pedējais komentārs [kopā:0]:
[]
...
 Visi komentāri  
Latvijas Valsts ceļi © 2004